رحم قلبی شکل

ممکن است برای کسانی که اولین بار است این اصطلاح را می شنوند خیلی جالب و رمانتیک باشد! اما راستش را بخواهید اصلا هم اینطور نیست.

سال گذشته خانم 39 ساله ای که «دو رحم» داشت صاحب دوقلو شد. این در حالی بود که پزشکان به او گوشزد کرده بودند به دلیل حالت رحمش هیچ وقت صاحب فرزند نخواهد شد. این خانم روسی با دو رحم به دنیا آمده بود که به هم چسبیده و به شکل قلب درآمده بودند. متخصصین به او گفته بودند که به دلیل عارضه غیرمتعارفی که دارد هرگز قادر به باردار شدن نخواهد بود. اما وقتی متوجه شدند که باردار است … آن هم دوقلو! … به شدت شوکه شدند. در هر کدام رحم ها یک تخمک بارور شده بود و یک دوقلوی سالم به وجود آمده بود.

دوقلوها از طریق سزارین به دنیا آمدند، به این ترتیب مادرشان هم این امکان را پیدا کرد که برای اولین بار رحم قلبی شکل خود را ببیند.

چه چیزی باعث به وجود آمدن رحم قلبی می شود؟ این عارضه بسیار نادر است. در هنگام تشکیل شدن اعضای داخلی جنین دختر، رحم او  معمولا به شکل دو لوله جدا به وجود می آید که در یک نقطه به هم متصل می شوند و رحم معمولی را تشکیل می دهند. اما رحم دوتایی زمانی به وجود می آید که این دو لوله متصل نمی شوند و جدا از هم می مانند و دو رحم جداگانه را تشکیل می دهند.

دهانه (سرویکس) این دو رحم می تواند مشترک باشد یا اینکه هرکدام یک سرویکس مجزا داشته باشند. زنانی که این عارضه را دارند زمانی متوجه آن می شوند که علائمی مثل پریودهای به شدت دردناک و سنگین را تجربه می کنند یا اینکه به طور مرتب سقط جنین دارند.

در صورت بارداری، معمولا این افراد سزارین می شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.