۸۰ درصد جراحی‌های سرطان پستان با حفظ بافت سینه انجام می‌شود

جراح و عضو هیئت‌علمی پژوهشکده سرطان گفت: حدود ۸۰ درصد جراحی‌های سرطان پستان با حفظ بافت سینه انجام و هم‌زمان با آن جراحی پلاستیک و زیبایی صورت می‌گیرد.

آسیه الفت بخش در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و پزشکی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا با اشاره به اینکه همه تکنیک‌های تشخیصی و نمونه‌برداری از نوع سرطان سینه در داخل کشور انجام می‌شود گفت: روش‌های مختلف سونوگرافی، ماموگرافی یا قرار دادن مارکر برای پیدا کردن تومور پس از شیمی‌درمانی ازجمله اقدامات تخصصی در این سرطان شایع است که خوشبختانه همه آن‌ها در کشور ما باکیفیت خوبی انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:‌ کشور ما در خصوص سرطان سینه به پیشرفت‌های علمی و درمانی زیادی رسیده است و امروز نیز حرکت ایران در مرزهای دانش و علم است و درواقع در مقایسه با کشورهای همسایه خود در سطح بسیار بالاتری قرار داریم و حتی در این زمینه با کشورهای اروپایی مقایسه می‌شویم.

جراح و عضو هیئت‌علمی پژوهشکده سرطان اضافه کرد: بسیاری از داروهای درمان سرطان سینه در داخل کشور تولید می‌شود و بعضی از آن‌ها مراحل کارآزمایی‌های بالینی را برای ورود به بازار دارویی می‌گذرانند.

الفت بخش به پیشرفت دارویی در کشور ما اشاره و اظهار کرد: برخی از داروها درگذشته در ایران تولید نمی‌شد اما در سال‌های اخیر تلاش متخصصان ایرانی نتیجه داده و سبب تولید این داروها در کشور شده است.

جراح و عضو هیئت‌علمی پژوهشکده سرطان اضافه کرد: جدیدترین تکنیک‌های جراحی درمان سرطان سینه در ایران انجام می‌گیرد به‌طوری‌که در مراکز پیشرفته حدود ۸۰ درصد جراحی‌ها، حفظ بافت سینه هم‌زمان با جراحی پلاستیک، اصطلاحاً جراحی انکوپلاستی برای بیمار صورت می‌گیرد تا کمترین آسیب به بافت سینه انجام شود و فرد با ظاهر نامناسب و مشکلات روحی ناشی از آن مواجه نشود.

وی در ادامه از برگزاری دهمین کنگره بین‌المللی سرطان پستان خبر داد و افزود:‌ بیش از ۳۸۰ مقاله از پژوهشگران کشور و نیز از کشورهای همسایه به دبیرخانه کنگره ارسال‌شده که پس از داوری در قالب سخنرانی یا پوستر برای شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود.

الفت بخش اضافه کرد: این کنگره بین‌المللی ۱ الی ۳ آبان ماه سال جاری در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود و محورهای مختلف با تخصص‌های متفاوت ازجمله اپیدمیولوژی، رادیولوژی، جراحی و بازسازی، انکولوژی و رادیوتراپی، ژنتیک، ایمونوتراپی- سلول درمانی، انفورماتیک و مهندسی پزشکی  با حضور اساتید و صاحب‌نظران برجسته موردبحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.